Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 31.03.2020

Projekty i wymiany akademickie Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej

Pracownicy naukowi Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej uczestniczą w europejskich lub regionalnych programach, rozwijając współpracę z ośrodkami zagranicznymi.

Przykładem międzynarodowej współpracy jest m.in. wizyta prof. Elżbiety Macioszek na ukraińskich uczelniach: Państwowym Uniwersytecie Politechnicznym w Żytomierzu oraz Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Komunalnej w Charkowie. Działania pomiędzy zagranicznymi uczelniami wspiera także prof. Aleksander Sładkowski, który prowadził wykłady tematyczne w ramach projektu AutoAuto (program CEEPUS) na Politechnice w Kluż-Napoce oraz odwiedził gruzińską Państwową Akademię Morską w Batumi.

Współpraca Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej z ukraińskimi i gruzińskimi uniwersytetami jest realizowana w projekcie SmaLog, wykonywanym w programie ERASMUS+ KA2.

Działalność międzynarodowa opiera się także na wymianach akademickich. Doktoranci i studenci z zagranicznych szkół wyższych mają możliwość udziału w stażach realizowanych na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. Przykładem takich działań są np.: miesięczny staż w ramach FINALIST (program CEEPUS) odbywany przez doktorantkę z rumuńskiej Politechniki w Timisoarze czy też pięciomiesięczny staż doktoranta z Uniwersytetu w Żylinie na Słowacji, który realizuje zadania programu Erasmus+.

Obecna sytuacja związana z ogłoszeniem stanu epidemii spowodowała, że niektóre z zadań w zakresie współpracy czy wymian międzynarodowych musiały ulec zmianie. Są one jednak realizowane w innej formule – poprzez zastosowanie metod i technik wykorzystywanych w kształceniu na odległość. I tak, przebywający na stażu trzej studenci z Narodowego Uniwersytetu Transportu w Kijowie oraz jeden z Państwowej Akademii Morskiej w Batumi uczestniczą w zajęciach zdalnych organizowanych przez nauczycieli akademickich Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej.

Udostępnij:fbtwitter
photo

Perspektywy Women in Tech Summit – konferencja dla studentek i doktorantek z zakresu IT

System
2020-11-30 11:13:43
30.11.2020
photo

XVIIth International Conference on Electron Microscopy – konferencja online

System
2020-11-27 14:01:48
27.11.2020
photo

Wykład online dla uczniów szkół średnich

System
2020-11-26 15:55:56
26.11.2020
photo

Rekrutacja do projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”

System
2020-11-26 14:39:43
26.11.2020
10 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
28.05

Startujemy z rekrutacją na studia I i II stopnia – zapisz się już dziś!

01.07

Wernisaż wystawy Janusza Lecha Wojcieszaka

26.06

Wykład prof. Rafata Siddique

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie