Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 14.11.2018

Koncert muzyki ormiańskiej

Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej wraz z fundacją Chórtownia zapraszają na koncert muzyki ormiańskiej, który odbędzie się 18 listopada w Gliwicach. Na koncercie  będzie można posłuchać fascynującej, a prawie zupełnie nieznanej w Polsce muzyki z kraju, do którego wybiera się na wakacje coraz więcej Polaków – z Armenii.
 
Koncert odbędzie się w Auli Rycerskiej CKZiU przy ul. Kozielskiej 1 o godz. 19:00. Będzie on zwieńczeniem warsztatów muzycznych, które w od 16 do 18 listopada będą prowadzić dwie dyrygentki – Christina Sheroyan i Marine Alaverdyan, które specjalnie z tej okazji przyjadą z Erywania, jednego z najstarszych miast świata.
 
Obie panie, pomimo młodego wieku, mają olbrzymie doświadczenie w pracy z chórami i organizacji dużych międzynarodowych projektów. Christina Sheroyan będzie pracować z grupą chóralną, złożoną z chórzystów Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej, Chóru Mieszanego Klaster oraz indywidualnych chórzystów z różnych chórów z regionu i przygotuje kilka utworów wielogłosowych, sakralnych i ludowych na skład mieszany i żeński. Marine Alaverdyan poprowadzi grupę dla początkujących i opracuje z nią jednogłosowe pieśni tradycyjne, a także Hayr mer (Ojcze nasz) z liturgii ormiańskiego kościoła katolickiego.
 
Zapisy na warsztaty jeszcze trwają. Do grupy jednogłosowej mogą zgłaszać się wszystkie osoby lubiące śpiewać, pragnące poznać tę egzotyczną dla nas kulturę pod kierunkiem doświadczonego pedagoga. W grupie chóralnej wymagane jest doświadczenie chóralne lub przygotowanie muzyczne.
 
Na koncercie publiczność usłyszy muzykę przygotowaną w ciągu dwóch dni przez uczestników z obu grup (dla niektórych z nich będzie to debiut na scenie), a także dwa utwory w wykonaniu Chóru Mieszanego Klaster pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski, pochodzące z płyty „Treasures of Music: Armenia”
 
Na publiczność oraz uczestników warsztatów czeka nietypowa atrakcja  - bezpłatny egzemplarz tej niedostępnej na rynku płyty z przepięknymi utworami w wykonaniu czternastu chórów z Armenii, Mołdawii, Niemiec i Polski.
 
Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Udostępnij:fbtwitter
photo

IV konferencja tematyczna POB5

System
2020-12-08 12:19:58
08.12.2020
photo

Perspektywy Women in Tech Summit – konferencja dla studentek i doktorantek z zakresu IT

System
2020-12-08 07:16:51
08.12.2020
photo

Zmarł prof. zw. dr hab. inż. Marian Taniewski

System
2020-12-07 14:00:31
07.12.2020
photo

Uwaga! Specjalna oferta dla kadry administracyjnej i kierowniczej w projekcie POWER P4S!

System
2020-12-07 11:15:05
07.12.2020
9 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
28.05

Startujemy z rekrutacją na studia I i II stopnia – zapisz się już dziś!

01.07

Wernisaż wystawy Janusza Lecha Wojcieszaka

26.06

Wykład prof. Rafata Siddique

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie