Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 13.04.2017

Programy rozwojowe dla dziewczyn. Przyjdź na spotkanie informacyjne!

Spotkanie poświęcone programom rozwojowym dla studentek i absolwentek kierunków technicznych oraz doktorantek Politechniki Śląskiej zainteresowanych nauką i technologią, pragnących związać swoją przyszłość z obszarem STEM odbędzie się w auli B Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 20 kwietnia w godz. 13.00-16.00. Przyjdź i daj sobie szansę na stypendium, udział w programie inspiracyjnym lub wsparcie mentora.
 
Pragniesz związać swoją przyszłość z nauką lub technologią? Planujesz karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), w globalnej korporacji, instytucji badawczej lub na uczelni? A może chcesz otworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki? Przyjdź na spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i poznaj programy rozwojowe stworzone dla dziewczyn takich jak Ty.
 
Podczas spotkania poznasz szczegóły m.in. programu mentoringowego „Lean in STEM” przeznaczonego dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych, a także wszystkich dziewczyn, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią. Celem projektu jest działanie na rzecz popularyzacji zainteresowania technologią wśród młodych kobiet oraz zwiększanie ich szans na faktyczną karierę zawodową w tej branży. Mentorkami są niezwykłe kobiety, prezeski globalnych firm, naukowczynie, badaczki i popularyzatorki nauki. W tym roku studentki mogą aplikować aż do 50 mentorek, w tym m.in. do dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej prof. Anny Timofiejczuk.

Masz apetyt na rozwój? Chcesz nauczyć się nowych narzędzi, technologii, a może dowiedzieć się, co tak naprawdę robi się w globalnych korporacjach technologicznych? Albo potrzebujesz wsparcia w projektowaniu ścieżki kariery lub rozwoju potencjału przywódczego? Nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody na rozwój niż indywidualna praca pod okiem mistrza-mentora. Udział w programie „IT for SHE” to wyjątkowa szansa, by odkryć i rozwinąć swój talent współpracując z jednym z 30 mentorów z najlepszych firm technologicznych. Przedsięwzięcie skierowane jest do dziewczyn z kierunków informatycznych, a jego elementy – poza mentoringiem w najlepszych firmach technologicznych – to największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT – Women in Tech Camp oraz kampania wolontariacka w małych miejscowościach, zachęcająca do nauki programowania.

Program stypendialny „Nowe Technologie dla Dziewczyn” ma natomiast na celu pomoc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej lub w nauce. Stypendystki uzyskają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel – i otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaproszone zostaną do udziału w programie stażowym, odbywającym się w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku – największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie. Dziewczyny przyjdźcie koniecznie, to jest Wasz moment!
Udostępnij:fbtwitter
photo

Perspektywy Women in Tech Summit – konferencja dla studentek i doktorantek z zakresu IT

System
2020-11-30 11:13:43
30.11.2020
photo

XVIIth International Conference on Electron Microscopy – konferencja online

System
2020-11-27 14:01:48
27.11.2020
photo

Wykład online dla uczniów szkół średnich

System
2020-11-26 15:55:56
26.11.2020
photo

Rekrutacja do projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”

System
2020-11-26 14:39:43
26.11.2020
10 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
28.05

Startujemy z rekrutacją na studia I i II stopnia – zapisz się już dziś!

01.07

Wernisaż wystawy Janusza Lecha Wojcieszaka

26.06

Wykład prof. Rafata Siddique

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie