Start - Aktualności
Aktualności

Autor: System Publikacja: 14.10.2016
Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016
Trwa Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016. Pasjonatów nauki, zarówno najmłodszych, starszych, jak i całkiem dorosłych, zachęcamy do odwiedzenia Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy ul. Olimpijskiej 1 w Katowicach. W programie dwudniowego wydarzenia ponad 120 wykładów, 80 warsztatów i 150 stanowisk z eksperymentami, w tym atrakcje zapewnione przez Politechnikę Śląską – Laboratorium Wirtualnego Latania, samochody przyszłości, czyli politechniczne bolidy, bezzałogowe obiekty latające oraz pokaz „Zobaczyć – zapamiętać, dotknąć – zrozumieć”, którego uczestnicy będą mogli poznać i zrozumieć naturę przemian fizycznych. Wstęp wolny.
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to – podobnie jak Noc Naukowców Politechniki Śląskiej – impreza, której celem jest polaryzacja nauki. Jak zapewniają organizatorzy popularnonaukowy charakter i spektakularność stoisk z pewnością zachwycą najmłodszych, a możliwość zasięgnięcia rzetelnych informacji od pracowników naukowych i ambitnych studentów usatysfakcjonuje nawet najdociekliwszych dorosłych.
Dziś i w sobotę naukowcy, studenci oraz popularyzatorzy nauki ze śląskich uczelni dzielić się będą swoją wiedzą, opowiadając o badaniach, na którymi pracują i prezentując powstające w zaciszu laboratoriów wynalazki. Uczestnicy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016 będą mieli m.in. możliwość złożenia drukarki 3D, wzięcia udziału w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzenia się po co Iron Manowi kostium i przekonania się, czy… Szekspir czuł bluesa. Oprócz tego w programie wydarzenia liczne wykłady, warsztaty i interaktywne eksperymenty angażujące publiczność. Wśród nich pokaz dr inż. Jarosława Sikorskiego z Instytutu Fizyki-Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej pt. „Zobaczyć – zapamiętać, dotknąć – zrozumieć”, którego uczestnicy będą mogli poznać i zrozumieć naturę przemian fizycznych. W ramach atrakcji zapewnionych przez naszą uczelnię można spróbować swoich sił zasiadając za sterami pełnowymiarowego symulatora lotów, poznać możliwości MuSHELLki i Bytla – bolidów kontrowanych przez studentów Politechniki Śląskiej oraz dronów budowanych przez członków studenckiego koła naukowego High Flyers. W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2016 swoje osiągnięcia prezentować będą również reprezentacje Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Zakładu Sterowania Robotyki Instytutu Automatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz działającego na Wydziale Architektury koła naukowego Grawizja. Zachęcamy do udziału.







Więcej aktualności Mniej aktualności