Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 19.01.2016

Pierwsza akademia start-upowa dla kobiet!

Pierwsza akademia start-upowa dla kobiet w Polsce!
Girls go start-up! to pierwsza w Polsce akademia start-upowa dla kobiet. Zachęcamy studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych i ścisłych, mające przynajmniej zarys pomysłu na własny start-up technologiczny, do udziału w akademii innowacji, gdzie zdobędą wiedzę i kontakty niezbędne dla stworzenia i prowadzenia własnego start-upu w obszarze STEM. Aplikacje składać można do 22 stycznia.
 
Celem Girls go start-up! jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM (Science, Technology, Engieering, Mathematics) w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem realizacji świeżych i najlepiej rokujących pomysłów biznesowych w praktyce. Przez sześć miesięcy zakwalifikowane do programu studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych oraz medycznych, choć nie tylko, będą zdobywać wiedzę i budować sieć kontaktów niezbędne do realizacji własnego innowacyjnego pomysłu na firmę lub produkt przy wykorzystaniu nowych technologii i modelu biznesowego elastycznie dopasowującego się do aktualnych potrzeb rozwojowych. Wszystko odbywać się będzie przy wsparciu wybitnych mentorek – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych oraz ekspertek z dziedziny start-upów. W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm). Program mentoringowy rozpocznie szkolenie na temat start-upów, które odbędzie się w lutym w Warszawie w siedzibie kancelarii CMS oraz Google Warsaw Campus.
 
Wszystkie panie posiadające co najmniej zarys pomysłu na własny start-up technologiczny z takich obszarów, jak: IT, BIO, Nano, Energy, Creative industries, a także projekty interdyscyplinarne zachęcamy do aplikowania do unikatowego programu realizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators, przy współpracy z Ambasadą USA. Aplikacje do Girls go start-up! zbierane są do 22 stycznia.
Udostępnij:fbtwitter
photo

Przy Politechnice Śląskiej powstanie ośrodek badań na rzecz zielonej przyszłości

System
2021-01-26 09:12:28
26.01.2021
photo

Politechnika Śląska gra z WOŚP

System
2021-01-26 09:11:07
26.01.2021
photo

Politechnika Śląska gra z WOŚP

System
2021-01-26 09:10:21
26.01.2021
photo

I konferencja w ramach POB3

System
2021-01-26 09:09:34
26.01.2021
4 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
28.05

Startujemy z rekrutacją na studia I i II stopnia – zapisz się już dziś!

01.07

Wernisaż wystawy Janusza Lecha Wojcieszaka

26.06

Wykład prof. Rafata Siddique

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie