A A+ A++

Symposium on Biotransformations for Pharmaceutical and Cosmetic Industry   to miejsce spotkań specjalistów z wielu gałęzi szeroko pojętych biotransformacji. To już piąta edycja konferencji, która wzięła swój początek w realizacji konsorcyjnego projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, zatytułowanego „Biotransformacje użyteczne w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym”, którego Liderem była Politechnika Wrocławska. Ze względu na duże zainteresowanie wynikami projektu ze strony naukowców spoza Polski, sympozjum przyjęło międzynarodowy charakter, z udziałem uznanych światowych autorytetów z obszaru biotransformacji.

Piąta edycja konferencji, która odbywać się będzie w dniach 13-15.06.2022 r., jest doskonałą okazją do spotkania przedstawicieli środowisk akademickich, instytucji naukowych i przemysłu oraz do omówienia najnowszych trendów w procesach biotransformacji, a także perspektyw na przyszłość w tej dziedzinie. Dyskusja obejmie wiele aspektów biotransformacji w różnych branżach, w tym w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym i spożywczym. W tym roku planujemy również poruszyć temat zanieczyszczenia środowiska naturalnego farmaceutykami i ich metabolitami. Ponieważ biotransformacje doskonale wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju i zielonej chemii, mamy nadzieję, że nauka spotka się z przemysłem i powstanie wiele nowych płaszczyzn współpracy oraz długotrwałych kontaktów. Zgłoszony materiał badawczy będzie podlegał ocenie Komitetu Naukowego, co zapewni wysoki poziom merytoryczny. 

Konferencję uświetnią nie tylko znane osobistości ze świata  nauki i przemysłu w Polsce, ale również zagraniczni goście, m.in. prof. Ulf Hanefeld z TU Delft, Holandia oraz prof. Edmond Magner z University of  Limerick, Irlandia. Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele z Ruhr-Universität Bochum, Niemcy.

www.biotransformation.polsl.pl

Zapraszamy na wersję angielską strony konferencji

Sponsorzy

Partnerzy medialni

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie