Start - Wydarzenia
24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Myślą przewodnią tegorocznej edycji wydarzenia 24. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest „Klimat i My”.
Piknik potrwa od 8 do 15 maja i odbędzie się w formie online. Po raz piąty weźmie w nim udział reprezentacja Politechniki Śląskiej, w skład której wejdzie dziewięć zespołów. Te zaprezentują różne aktywności.
W sobotę, 8 maja o godz. 12:30 w ramach weekend live odbędą się warsztaty pt. „Jak wygląda od kuchni świat tworzenia gier wideo z wykorzystaniem nowoczesnych technologii? – warsztaty interaktywne”, które poprowadzi inż. Kamil Tulczyjew (RAu).
Link do rejestracji na spotkanie pt.„Jak wygląda od kuchni...".
Również w sobotę, 8 maja, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie pt. „Ekologiczna i praktyczna edukacja młodzieży – Silesian Greenpower – ekologiczne, wyścigowe samochody elektryczne – spotkanie z naukowcem - on-line”. Poprowadzi je Wojciech Siuta (RMT).
Link do rejestracji na spotkanie "Ekologiczna i praktyczna edukacja młodzieży...".
Z kolei od 10 do 15 maja na stronie wydarzenia oraz na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik na playliście „24. Piknik Naukowy” pojawią się filmy popularnonaukowe. Wśród nich: „Jak poskromić naturę?” autorstwa dr inż. Aleksandry Mierzejowskiej, „Procesy fizyczne w przyrodzie” dr. hab. inż. Jarosława Sikorskiego, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Kamila Barczaka, „Nie truj – pedałuj! Wsiądź na elektryczny rowerek treningowy” dr. inż. Piotra Zientka, „Przyszłość to dziś. Sztuczna inteligencja a robotyka mobilna” dr. inż. Wawrzyńca Panfila, „GEO-EKO-SZNU” dr. inż. Krzysztofa Tytkowskiego, „GOZ – co to takiego?” mgr inż. Karoliny Żydek, a także „Motocykl elektryczny MC-01e Elektra – pojazd przyszłości!” autorstwa inż. Sebastiana Borka z PolSl Racing & eRacing.
Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzenia dostępne są na stronie 24. Pikniku Naukowego.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:
Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,