Start - Wydarzenia
Briefing prasowy - Po co zamieniać cukier w sól i kto skorzysta z rusztowania dla tkanek?
Politechnika Śląska uruchomiła za 2 miliony złotych supernowoczesne Laboratorium Katalizy Przemysłowej.
Głównym celem prowadzonych w nim badań jest projektowanie nowoczesnych ekologicznych technologii do zastosowań w przemyśle. Badacze zajmują się m.in. takimi problemami, jak wykorzystanie biomasy i materiałów pochodzenia roślinnego do magazynowania energii oraz technologiami wytwarzania inteligentnych materiałów do zastosowań medycznych, m.in. rusztowań do tkanek, ekoimplantów, nici chirurgicznych, czy leków samouwalnialnych.
Badania są prowadzone w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Politechniki Śląskiej – POB3: Materiały Przyszłości.
EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej
Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:
Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,