Start - Wydarzenia
XXV edycja konferencji Gliwickie Spotkania Naukowe
W dniach 19-20 listopada tego roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja konferencji Gliwickie Spotkania Naukowe (GSN 2021).
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!
Konferencja jest organizowana od 1997 roku i zyskała już sobie ugruntowane uznanie nie tylko rodzimych, ale i zagranicznych naukowców. Obecnie organizatorami są trzy podmioty:
- Gliwicki oddział Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie PIB
- Politechnika Śląska w Gliwicach
- Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem (SWBR)
Tematyka konferencji ogniskuje się wokół badań nad rakiem z wykorzystaniem metod biologii molekularnej i komórkowej, biotechnologii, chemii i bioinformatyki.
W tym roku planowane są cztery sesje naukowe z udziałem uznanych naukowców polskich i zagranicznych oraz sesja specjalna poświęcona upamiętnieniu Profesora Mieczysława Chorążego (1925-2021).
Tradycyjnie, odbędzie się także sesja plakatowa, w której zostanie przyznana nagroda SWBR za najlepszą prezentację plakatu.
Wstępny program GSN 2021
- Special session
- Professor MieczysławChorąży – 70 years of research on tumor biology
- TheMieczysław Chorąży Lecture 2021 by Prof. Kari Hemminki
- Regulation of Gene Expression
- Cancer Moonshot – Early Detection of Lung Cancer
- Targeted Drug Delivery and Experimental Therapies
- Radiation Biology and Medicine
- Digital Poster Session (including Award for Best Poster Presentation)
Jednym ze sposobów, w jaki chcielibyśmy upamiętnić postać Profesora Mieczysława Chorążego będzie roczne stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Nabór wniosków do konkursu o stypendium trwa do końca września br. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas sesji specjalnej na GSN2021 (Regulamin Stypendium).
Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, konferencja GSN 2021 będzie się odbywać formule hybrydowej. Przewidujemy udział na miejscu jedynie niewielkiej liczby uczestników oraz dostęp zdalny dla szerokiego grona uczestników.
EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej
Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:
Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,